Jak przebiega proces wybielania zębów?

Przebarwienia zębów są powodowane przez różne barwniki i pigmenty, które z czasem przylegają do powierzchni zębów. Dlatego istnieją dwa sposoby na wybielenie zębów: Usunięcie istniejącego lakieru i chemiczne wybielenie odcienia.

Usunięcie istniejącego lakieru jest procesem fizycznym i polega na usunięciu powierzchownych przebarwień za pomocą metody ściernej. Oznacza to, że licówki są usuwane przez tarcie i odsłaniają kolor zęba.

Z kolei wybielanie chemiczne jest procesem wybielania i dotyczy zarówno powierzchownych, jak i głęboko zakorzenionych przebarwień poprzez aktywne rozjaśnianie rzeczywistego odcienia zębów. Wybielanie chemiczne jest zatem najbardziej powszechną i skuteczną metodą uzyskania bielszych zębów.

Jak wybielanie chemiczne (nadtlenek) usuwa przebarwienia z zębów?

Wybielanie zębów poprzez wybielanie chemiczne utlenia przebarwienia i zmienia cząsteczki odpowiedzialne za utrzymanie koloru. Mówiąc najprościej, gdy środki wybielające penetrują szkliwo, rozkładają cząsteczki na mniejsze, prostsze formy, które sprawiają, że ogólny kolor zębów wydaje się bielszy.

Powszechne środki wybielające to nadtlenek wodoru, nadtlenek węgla i kwas ftalimidoperoksykapronowy (w skrócie PAP).

Dlaczego PAP nie jest używany częściej?

Większość dentystów nadal stosuje w swoich gabinetach metody leczenia oparte na nadtlenku, ponieważ stosowanie PAP nie zostało jeszcze w pełni zbadane ze względu na złożoną formułę.Im wyższe pH PAP, tym jest on skuteczniejszy. Niestety skraca to termin przydatności produktów, dlatego efekty mogą zanikać po krótkim okresie przechowywania w przypadku niewłaściwego składu.

Ponadto skutki uboczne nadtlenków podczas wybielania w gabinecie mogą być monitorowane przez dentystę personelu, co może zminimalizować ryzyko długotrwałego uszkodzenia zęba. Inaczej jest w przypadku domowych produktów wybielających z nadtlenkami, z którymi w każdym przypadku wymagana jest ostrożność.

Co sprawia, że ​​PAP+ jest tak wyjątkowy?

Było dla nas jasne, że chcemy wykorzystać zalety PAP w naszych produktach bez uszczerbku na trwałości i skuteczności. Dlatego miesiące spędziliśmy na doskonaleniu optymalnej formuły, która maksymalizuje działanie PAP przy zachowaniu jego stabilności. Dodając inne wspomagające składniki aktywne w celu remineralizacji i wzmocnienia zębów, takie jak cytrynian potasu i hydroksyapatyt, opracowaliśmy formułę PAP+, która skutecznie wybiela zęby – bez żadnych niepożądanych skutków ubocznych.